Ziraat Bankası Açılış Saati, Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Ziraat Bankası saat kaçta açılıyor? Ziraat Bankası çalışma saatleri nedir? İşte Ziraat Bankası açılış saati ve kapanış saati.

Ziraat Bankası Açılış Saati 2020

Ziraat Bankası şubeleri hafta içi her gün saat 09:00’da açılmakta. Şubeler öğlen saat 12:30’da öğlen molasına girmekte. Saat 13:30’da tekrardan şubeler vatandaşlara hizmet vermek için açılmakta.

Ziraat Bankası Kapanış Saati 2020

Ziraat Bankası şubeleri hafta içi her gün saat 17:30’da kapanmakta.

Ziraat Bankası Telefon Numarası

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine ulaşmak için 0850 220 00 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat hizmet vermekte.

Bu makalemizde Ziraat Bankası çalışma saatlerini sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz.

Türkiye’deki üç kamu bankasından bir tanesi olan Ziraat Bankası, 1863 yılında Osmanlı Devleti döneminde Mithat Paşa tarafından kuruldu. 1920’de TBMM’nin açılmasından sonra TBMM kontrolünde bulunan yerlerdeki şubeler Ankara şubesine bağlandı. 1922’de İzmir ve İstanbul teşkilatları da Ankara’ya tabi oldu ve banka tekrar bütünlüğe kavuştu. 1924 yılında çıkarılan kanunla banka, bir devlet kurumu olmaktan çıkarılıp bir anonim şirket haline geldi.

Ziraat Bankası’nın New York, Londra, Bakü, Sofya, Tiflis, Bağdat, Erbil, Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, Akdoğan, Karakum, Karaoğlanoğlu,  Atina, İskele, Gönyeli, İskeçe, Rodos, Gümülcine ve Cidde’de şubeleri, Karaçi ve Tahran’da ise temsilcilikleri bulunmakta.