Yunanistan Konsolosluğu İzmir Açılış Saati, Yunanistan Konsolosluğu İzmir Çalışma Saatleri

Yunanistan Konsolosluğu İzmir saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? Yunanistan Konsolosluğu İzmir çalışma saatleri nedir? İşte Yunanistan Konsolosluğu İzmir açılış saati ve kapanış saati.

Yunanistan Konsolosluğu İzmir Açılış Saati

Yunanistan Konsolosluğu İzmir saat 09:00’da açılmakta.

Yunanistan Konsolosluğu İzmir Kapanış Saati

Yunanistan Konsolosluğu İzmir saat 16:00’da kapanmakta.

Konsolosluk Vize Bölümü

  • Telefon Görüşme Saatleri: 09:00 – 13:00 arası
  • Gişe Saatleri: 09:15 – 10:00 arası

İzmir Başkonsolosluğu vize müracaatı için başvuru sahiplerinin randevu alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Bu makalemizde Yunanistan Konsolosluğu İzmir çalışma saatleri hakkında bilgiyi sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz.

Türkiye’nin İzmir şehrinde yer alan ve Yunanistan tarafından kullanılan dış temsilciliktir. İzmir’e ek olarak Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Denizli, Isparta, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerine de hizmet vermektedir. İzmir’deki ilk Yunanistan başkonsolosluğu 1877’de açıldı.Başkonsolosluk, 20. yüzyılda Kordon’a taşındı. 4 Eylül 1955’te aynı cadde üzerindeki başka bir binaya geçti. İki gün sonra yaşanan 6-7 Eylül Olayları sırasında yeni konsolosluk binası yakıldı 24 Ekim 1955’te eski binada düzenlenen açılış törenine hükûmeti temsilen katılan Ulaştırma Bakanı Muammer Çavuşoğlu, binaya Yunan bayrağı çekti.
2012’de binanın Yunan hükûmeti tarafından satılacağı iddia edildi 2015’te konsolosluk binasında restorasyon çalışması başladı 2018’in başında restorasyon çalışmaları tamamlandı ancak iki ülke arasındaki siyasi sorunlar nedeniyle ertelenen resmî açılış 4 Eylül 2018’de gerçekleştirildi.Yunanistan Başkonsolosluğu İzmir ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan diğer Yunanistan Konsoloslukları görev bölgeleri içerisinde ikamet eden vatandaşların vize ve konsolosluk işlemleri konusunda yetkili kurumlardır.