Vergi Dairesi Açılış Saati, Vergi Dairesi Çalışma Saatleri

Vergi Dairesi saat kaçta açılıyor, Vergi Dairesi saat kaçta kapanıyor? Vergi Dairesi çalışma saatleri nedir? İşte Vergi Dairesi açılış saati ve Vergi Dairesi kapanış saati.

Vergi Dairesi Açılış Saati

Vergi Dairesi hafta içi her gün saat 08:30’da açılıyor. Saat 12:30’da öğlen arasına giren kurum 13:30’da yeniden açılıyor.

Vergi Dairesi Kapanış Saati

Vergi Dairesi hafta içi her gün saat 17:30’da kapanıyor.

Vergi Dairesi Hafta Sonu Açık Mı?

Vergi Dairesi hafta sonu kapalıdır.

Bu makalemizde Vergi Dairesi çalışma saatleri hakkında bilgiyi sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz.

Türkiye’deki vergi daireleri, mükellefi tespit eden, vergi tarh eden, tahakkuk ettiren ve tahsil eden dairelerdir.

Vergi daireleri, Türkiye’de, vergisel açıdan mükelleflere hizmet sunan temel idari birimdir. Mükelleflerin, hizmet alacağı vergi dairesi, normal şartlar altında ikametgâh ve işyeri adresleri üzerinden tespit edilir. Ancak Hazine ve Maliye Bakanlığı, vergi dairelerinin yetki alanı ile vergi türleri, meslek ve iş grupları itibarıyla mükelleflerin bağlı olacakları vergi dairesini belirlemeye yetkilidir. İdari olarak vergi daireleri, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın taşra teşkilatı olan vergi dairesi başkanlıklarına bağlıdır. Vergi dairesi başkanlığı olmayan illerde ise defterdarlığa bağlıdır.

Vergi Dairesi saat kaçta açılır? Vergi Dairesi saat kaçta kapanır? Vergi Dairesi çalışma saatleri, Vergi Dairesi öğlen arası ne zaman? Vergi Dairesi öğlen arası saati, Vergi dairesi mesai saatleri

Günümüzde vergi dairelerinin birleştirilerek; her ilde tek bir vergi dairesi oluşturulması yönünde çalışmalar yürütülmektedir.