Uludağ Teleferik Açılış Saati, Uludağ Teleferik Çalışma Saatleri

Bursa Uludağ’a çıkmak isteyen vatandaşlar teleferiğin çalışma saatleri hakkında bilgi almak istiyor. İşte Uludağ teleferik açılış saati ve kapanış saati.

Uludağ Teleferik Açılış Saati 2020

Uludağ Teleferik haftanın 7 günü saat 10:00’da açılmakta.

Uludağ Teleferik Kapanış Saati 2020

Uludağ Teleferik haftanın 7 günü saat 18:00’da kapanmakta.

Bu makalemizde Uludağ Teleferik çalışma saati hakkında bilgiyi sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini kolayca öğrenebilirsiniz.

Bursa Teleferik, Türkiye’nin ilk teleferik hattıdır. 29 Ekim 1963’te açılmıştır. Bursa’nın şehir simgelerinden biri olan Bursa Teleferik aynı zamanda halatlı taşımacılık alanında 9 km yatay uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun teleferik hattıdır. İstasyonlarında bulunan eğlence merkezleri ve alışveriş dükkanları ile aynı zamanda bir yaşam merkezidir. Bünyesinde 4 istasyon barındıran Bursa Teleferik ilk istasyon olarak Güney Bursa’da yer alan Yıldırım ilçesine yakın olan Teferrüç Mahallesi’ndeki Teferrüç istasyonundan kalkmakta ve Uludağ’daki oteller bölgesine ulaşmaktadır. 2014’te İtalyan şirket Leitner Ropeways tarafından altyapısı yenilenen teleferik hattı Teleferik Holding A.Ş. tarafından işletilmektedir. Cumhuriyet’in 40.yıl kutlamalarının yapıldığı 1963 yılında İsviçreli şirket Von Roll Holding tarafından ülkenin en büyük kayak merkezi Uludağ’a yapılan teleferik hattı 29 Ekim 1963’te açılmıştır. İnşaatı 1958’te başlayan hat 5 senede tamamlanmıştır. Toplamda 4 istasyon bulunmaktadır. İki istasyon arası en uzak mesafe Sarıalan ile Oteller Bölgesi arasında yer almakta ve 4212 metredir.