Sürücü Kursu Açılış Saati, Sürücü Kursu Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri Değişti

Sürücü kursu açılış saati ve kapanış saati vatandaşlar tarafından merak edilmekte. Sürücü kursu saat kaçta açılıyor ve saat kaçta kapanıyor. İşte sürücü kursu çalışma saatleri.

Sürücü Kursu Açılış Saati

Sürücü kursları genellikle saat 08:00’da açılmakta. Kimi sürücü kursları 08:30’da açılırken kimileri ise 09:00’da açılmakta.

Sürücü Kursu Kapanış Saati

Sürücü kursları genellikle 21:00’da kapanmakta. Kimi sürücü kursları 19:00’da kapanırken kimileri ise 20:00’da kapanmakta.

Sürücü Kursu Hafta Sonu Açık Mı?

Sürücü kursu hafta sonu açıktır.

Bu makalemizde sürücü kursu çalışma saatlerini sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz.

Sürücü belgesi almak isteyen adaylara özel eğitim veren kuruluş, şoför okulu. Otomobil motor iş makinesi TIR kamyon sürmek için sürücü belgesi gerekmektedir. Sürücü belgeleri sürücü kursundaki eğitimlerin ardından sınav ile verilmektedir. Sürücü belgesi veya ehliyet yetkili kurumlar tarafından verilen; karayolunda seyreden motorlu veya motorsuz araçların bireyler tarafından idare edilebilmesine olanak tanıyan, kimlik işlevi görebilen resmi belgedir. Sürücü kurslarında teorik ve direksiyon olmak üzere iki farklı eğitim veriliyor. Öncelikle sürücü adayı teorik kursu alıyor sonrasında ise direksiyon kursunu alıyor. Direksiyon kursunun ardından MEB tarafından düzenlenen sınavlara giriliyor. İki adet sınav yapılmakta. Bu sınavların birincisi teorik ikincisi ise direksiyon. Direksiyon sınavına girmek için teorik sınavı geçmek gerekiyor. Sürücü kurslarından ehliyet hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.