Salda Gölü Açılış Saati, Salda Gölü Ziyaret Saatleri

Çalışma Saatleri Değişti

Salda Gölü açılış saati ve Salda Gölü kapanış saati nedir? Salda Gölü kaçta açılır? İşte Salda Gölü ziyaret saatleri.

Salda Gölü Açılış Saati 2020

Salda Gölü Tabiat Parkı her gün saat 08:00’da açılmakta.

Salda Gölü Kapanış Saati 2020

Salda Gölü Tabiat Parkı her gün saat 00:00’da kapanmakta.

Salda Gölü Açılış Saati, Salda Gölü Saat Kaçta Açılıyor?

Salda Gölü Nerede? Salda Gölü Adresi

Mars’ın yüzey özelliklerine sahip dünyadaki iki yerden biri olan Salda Gölü, Türkiye’nin büyüleyici güzelliklerinden. Burdur‘un Yeşilova ilçe merkezine yaklaşık 4 km mesafede bulunan göl, 44 kilometrekarelik bir alana yayılıyor.

Yeşilova ilçesi, Doğanbaba ve Kayadibi köyleriyle çevrili olan Salda Gölü, 184 metreye varan derinliğiyle Türkiye’nin en derin gölleri arasında bulunmakta.

Salda gölü, 14.03.2019 tarih ve 824 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak tespit ve ilan edilmiş, 15.03.2019 tarih ve 30715 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanmıştır.

Suyunun temizliği ve turkuaz rengiyle oluşan güzel manzaranın yanı sıra, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsallar alanın rekreaktif amaçlı kullanımına olanak sağlamaktadır.

Salda Gölü Burdur ilinin yaklaşık 60 km batısında yer alır. Türkiye’nin en derin, en temiz, en berrak özelliklere sahip gölü olarak tanınıyor. Deniz seviyesinden yüksekliği 1140 m’dir. Göl suyunun terkibinde magnezyum, soda ve kil bulunması bazı cilt hastalıklarının tedavisinde yararlı sonuçlara sebep oluyor.

Uzmanların yaptığı araştırmalara göre göl suyu sivilcelere iyi geliyor. Gölün arka kısmında kalan orman örtüsü keklik, tavşan, tilki, yaban domuzu, göl ise yaban ördeklerine ev sahipliği yapıyor. Göl içindeki suların çekilmesiyle görülmeye başlayan yedi beyaz ada bulunmaktadır.

Bu makalemizde Salda Gölü çalışma saati hakkında bilgiyi sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini kolayca öğrenebilirsiniz.