Marmaray Açılış Saati, Marmaray Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri Değişti

Marmaray saat kaçta açılıyor? Marmaray ilk sefer saat kaçta? Vatandaşlar Marmaray’ın açılış saatini merak ediyor. Bu makalemizde Marmaray’ın ilk sefer saatinin kaçta olduğunu sizlere aktarıyoruz. İşte Marmaray açılış saati ve kapanış saati.

Marmaray Açılış Kapanış Saati 2020

Marmaray, Türkiye’nin İstanbul ve Kocaeli şehirlerinde hizmet veren banliyö treni sistemidir. İstanbul Boğazı’nın altına yapılan Marmaray Tüneli’nin yapılması ve Avrupa yakasında Halkalı ile Anadolu yakasında Gebze arasında yer alan ve Marmara Denizi boyunca uzanan mevcut banliyö hatlarının modernizasyonu sonucu hayata geçirildi. İnşaat çalışmaları 2004’te başladı ve projenin tamamlanma tarihi Nisan 2009 olarak ilan edildi. Ancak çalışmalar sırasında ortaya çıkan tarihî ve arkeolojik buluntular nedeniyle gecikmeler yaşandı ve projenin ilk etabı 29 Ekim 2013’te hizmete girdi. İkinci etap çalışmaları tamamlanmış olup 12 Mart 2019’da hizmete girdi.

Proje, batırma tüp tünel (1,4 km), delme tüneller (toplam 9,4 km), aç-kapa tüneller (toplam 2,4 km), üç yeni yer altı istasyonu, 37 yer üstü istasyonu (yenileme ve iyileştirme), yeni işletim kontrol merkezi, sahalar, atölyeler, bakım tesisleri, yer üstüne inşa edilecek olan yeni bir üçüncü hat ve temin edilecek olan 440 vagonluk modern demiryolu araçlarını kapsamakta.

Marmaray Çalışma Saatleri 2020

Gebze’den Halkalı yönüne ilk sefer saat 06:00’da yapılıyor. Gebze’den Halkalı yönüne son sefer ise saat 22:15’de yapılıyor.

Halkalı’dan Gebze yönüne ile sefer saat 06:00’da yapılıyor. Halkalı’dan Gebze yönüne son sefer ise saat 22:00’da yapılıyor.

Gebze ve Halkalı arasında seferler 15 dakika ara ile gerçekleşmekte.


Söğütlüçeşme’den Zeytinburnu yönüne ilk sefer saat 05:54’de yapılıyor. Söğütlüçeşme’den Zeytinburnu yönüne son sefer ise saat 23:54’de yapılıyor.

Söğütlüçeşme ve Zeytinburnu arasında seferler 8 dakika ara ile gerçekleşmekte.

Hemen aşağıda yer alan resimden Marmaray’ın sefer saatlerinin tamamına ulaşabilirsiniz.

marmaray-saat-kacta-aciliyor?-marmaray-ilk-sefer-kacta?-marmaray-acilis-saati

Bu makalemizde Marmaray çalışma saatlerini sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz.