Levent Börek Açılış Saati, Levent Börek Çalışma Saatleri

Levent Börek saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? Levent Börek çalışam saatleri nedir? İşte Levent Börek açılış saati ve kapanış saati.

Levent Börek Açılış Saati

Levent Börek genellikle saat 06:30’da açılıyor.

Levent Börek Kapanış Saati

Levent Börek genellikle saat 20:00’da kapanıyor. Levent Börek çalışma saatleri şubelere göre değişkenlik göstermektedir.

Bu makalemizde Levent Börek çalışma saatleri hakkında bilgiyi sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz.

Levent Böreğin tarihi 1968’de başlamıştır. Babasından öğrendiklerini geliştirerek kendine özgü bir tarifle ürününü hazırlayan Levent Usta, mesaiye her gün saat 03.30’da seyyar tezgahıyla yola düşerek başlıyor. Levent Usta, birçok kişinin uykuda olduğu saatlerde tezgahını kurduğu Yüreğir ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’ne ulaşıyor. Masa ve sandalyeleri kaldırıma kuran Levent Usta, daha sonra börekleri tezgahında sıcak tutmak için ocağı yakıyor. Adana, tarihi Klikya bölgesi… Binlerce yıllık medeniyetlerin gelip geçtiği topraklar… Anlatmakla bitmeyecek hikayeleri içerisinde barındırmış topraklar… Dışardan baktığınızda “kaba”, içerisine girdiğinizde sıcaklığını hemen hissettiğiniz kent. Kimler gelip geçmemiş ki! Bunları anlatmayı işin ehline bırakıp, biz böreğimize geri dönelim. Taşköprü’ye henüz günün ilk ışıkları düşmemiş, Seyhan nehri kendi halinde Akdeniz’e doğru yol alırken; Levent Usta hazırlığını tamamlamış, gün doğumundan önce lambaların aydınlattığı seyyar tezgahında çoktan satışına başlamıştır. Çıtır çıtır hazırlanmış börekleri yemek isteyenler uykusundan oluyor. Ama bu durumdan kimse şikayetçi değil. Levent Usta, geceden malzemelerini hazırladığı börek tepsilerini yola çıkmadan önce pişirip tezgahının başında işini icra ederken; bu lezzeti tatmak isteyenler de sabah erken saatlerde tezgahın önünde yoğunluk oluşturuyor. Levent Usta, mesleğe 1989 yılında 16 yaşındayken başlamış, 19 yıldır da kendi tezgahında satış yapmaktadır.