Kurukahveci Mehmet Efendi Açılış Saati, Kurukahveci Mehmet Efendi Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri Değişti

Kurukahveci Mehmet Efendi saat kaçta açılıyor? Kurukahveci Mehmet Efendi çalışma saatleri nedir? İşte Kurukahveci Mehmet Efendi açılış saati ve kapanış saati.

Kurukahveci Mehmet Efendi Açılış Saati

Kurukahveci Mehmet Efendi her gün saat 08:30’da açılmakta.

Çalışma saatlerinde değişiklikler olabilir.

Kurukahveci Mehmet Efendi Kapanış Saati

Kurukahveci Mehmet Efendi her gün 18:30’da kapanmakta.

Çalışma saatlerinde değişiklikler olabilir.

Bu makalemizde Kurukahveci Mehmet Efendi çalışma saatlerini sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini kolayca öğrenebilirsiniz.

Kurukahveci Mehmet Efendi hakkında resmi internet sitesinde şu bilgiler yazmakta:

“19’uncu yüzyılda Türk kahvesi çoğunlukla çiğ çekirdek olarak satılıyor, evlerde tavada kavrulduktan sonra el değirmenlerinde çekiliyor ve içiliyordu. 1871 yılında işi babasından devralan Mehmet Efendi, çiğ çekirdek kahveyi özenle kavurup dibekte öğüterek müşterilerine hazır olarak satmaya başlar. İstanbul Tahmis Sokağı’nda taze mis gibi kavrulmuş kahve kokusu çevreye yayılmaya başlar. Mehmet Efendi müşterilerine sağladığı bu kolaylıkla, bir süre sonra ‘Kurukahveci Mehmet Efendi’ lakabıyla anılır.”

1931 yılında vefat eden Mehmet Efendi’nin ardından oğulları Hasan Selahattin, Hulusi ve Ahmet Rıza Beyler baba mesleğini sürdürdüler.

Aile 1934 yılında “Kurukahveci” soyadını aldı. Mehmet Efendi’nin vefatından sonra ailenin en büyüğü Hasan Selahattin (1897–1944) yurtdışının önemini kavrayarak uluslararası etkinliklere katılmaya karar verdi. Böylece Türk Kahvesini yurtiçine olduğu kadar yurtdışına da pazarlayarak tanıtmaya başladı.

Hulusi Bey (1904–1934) dönemin gelişen teknolojisini göz ardı etmeyerek toplu üretimi gerçekleştirdi.

İstanbul Tahmis Sokağı’ndaki dükkânın yerine, dönemin ünlü mimarı Zühtü Başar’a günümüzde de kullanılmakta olan “art deco” tarzında bir bina inşa ettirdi.

Ayrıca 1932 yılında, dönemin usta grafikeri İhap Hulusi Bey’e bir amblem çizdirtti. Bu amblem günümüzde de kullanılmaktadır.