Kurukahveci İlyas Gönen Açılış Saati, Kurukahveci İlyas Gönen Çalışma Saatleri

Kurukahveci İlyas Gönen saat kaçta açılıyor? Kurukahveci İlyas Gönen çalışma saatleri nedir? İşte Kurukahveci İlyas Gönen açılış saati ve kapanış saati.

Kurukahveci İlyas Gönen Açılış Saati

Kurukahveci İlyas Gönen saat 08:00’da açılmakta. Pazar günleri ise 11:00’da açılmakta.

Çalışma saatlerinde değişiklikler olabilir.

Kurukahveci İlyas Gönen Kapanış Saati

Kurukahveci ilyas Gönen 20:00’da kapanmakta. Pazar günleri ise 17:00’da kapanmakta.

Çalışma saatlerinde değişiklikler olabilir.

Bu makalemizde Kurukahveci İlyas Gönen çalışma saatlerini sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini kolayca öğrenebilirsiniz.

Kurukahveci İlyas Gönen hakkında resmi internet sitesinde şu bilgiler yazmakta:

“O günün şartlarında dibek taşından insan gücüyle dövülüp hazırlanan kahve, Cumhuriyet Dönemi ile beraber makinalarda çekilmeye başlamıştır. İlyas Gönen markasının, babadan oğula geçen Türk Kahvesi Kültürü’nün ve yeniliklerinin öyküsüdür.Dede Hüseyin Gönen İle başlayan bu hikaye Gönen Ailesinin kahveyle olan serüvenini anlatır.Dede Hüseyin Gönen “Eski Tahmis” adı verilen dibek taşında bileğinin gücüyle kahve dövüp kahveyi tiryakilerin içimine sunmuştur. Yıllar sonra yerini oğlu Yusuf Gönen’e bırakmıştır.Yusuf Gönen ise, yıllar önce Merhum Marmarisli Yaşar Usta’ya özel olarak ilk Dibek kahve makinasını yaptırmıştır.”

Bu makinayı ilk olarak İzmir Hisarönün’deki kahve dükkanında faaliyete geçirmiştir. Böylelikle Dibek Taşında Dövülmüş olan kahveyi, bu yeni makinada inceltmiş ve tiryakilerinin içimine sunmuştur… Babasının yerini alan İlyas Gönen Türk Kahvesi Kültürünü dededen ve babadan kalan değerli bir miras olarak görmüştür. Dededen Toruna sloganıyla kendini Türk Kahvesi Kültürünü geliştirmeye ve sevdirmeye adamıştır. Bu nedenle Çeşitli Aromalı Türk Kahvesi denemelerinde bulunmuştur ve aynı zamanda geniş vizyonu ile İlyas Gönen ismini Markalaştırmıştır. İlk Olarak Damla Sakızlı Türk Kahvesini keşfetmiş ve tescil ettirmiştir .Geçtiğimiz aylarda da Bir ilke daha imza atarak Damla Sakızlı Kahvenin İNCELEMELİ PATENT’İNİ de almıştır.