İstanbul Metrosu Açılış Saati, İstanbul Metrosu Saat Kaçta Açılıyor?

İstanbul metrosu saat kaçta açılıyor? İstanbul metrosu ilk sefer saat kaçta? Vatandaşlar İstanbul metrosunun çalışma saatlerini merak ediyor. İşte İstanbul Metrosu açılış saati

İstanbul Metrosu Açılış Saati 2020

İstanbul Metrosu her gün saat 06:00’da açılmakta.

İstanbul Metrosu Kapanış Saati 2020

İstanbul Metrosu saat 00:00’a kadar hizmet vermekte.

6 Nisan Pazartesi günü itibari ile aşağıda belirtilen hatlar geçici bir süre ile işletmeye kapatılacaktır;

F1 Taksim-Kabataş Füniküler Hattı,
T3 Kadıköy-Moda Tramvay Hattı
T2 Taksim Tünel Nostaljik Tramvay Hattı

Yine 6 Nisan Pazartesi günü itibari ile aşağıdaki hatların çalışma saatlerinde düzenleme yapılarak, 06:00-21:00 saatleri arasında işletme yapılmasına, 21:00 itibari ile seferlerin sona erdirilmesine karar verildi.
 
M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı,
M1B Yenikapı-Kirazlı Metro Hattı,
M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı,
M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir Metro Hattı,
M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı,
M5 Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattı,
M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü Metro Hattı,
T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı,
T4 Topkapı-Mescid-i Selam Tramvay Hattı

Bu makalemizde İstanbul Metrosu çalışma saatlerini sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz.

İstanbul metrosu, Türkiye’nin İstanbul şehrinde hizmet veren metro sistemidir. 3 Eylül 1989’da hizmete girdiğinde Türkiye’nin ilk metro sistemiydi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Metro İstanbul tarafından işletilen sistemde, altı metro hattı (M1, M2, M3, M4, M5, M6) ve seksen altı istasyon bulunmaktadır. İstanbul metrosu bu özelliği ile ülkenin en büyük metro ağı konumundadır.

M1, M2, M3 ve M6 hatları Avrupa Yakası’nda, M4 ve M5 hatları ise Anadolu Yakası’nda hizmet vermektedir. M1, M3, M4 ve M5 metro hatlarının uzatma inşaatları devam etmekte. M7, M8, M9, M10, M11, M12, M13 metro hatlarının ise inşaatları devam etmekte. İnşa edilmekte olan M7, M9, M11 hatları Avrupa Yakası’nda, M8, M10, M12, M13 hatları Anadolu Yakası’nda yer alacak.