İBB Plajları Açılış Saati, İBB Plajları Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri Değişti

İBB plajları saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? İBB plajları çalışma saatleri nedir? İşte İBB plajları açılış saati ve kapanış saati.

İBB Plajları Açılış Saati

İBB plajları haftanın 7 günü sabah saat 08:00’da açılmakta.

İstanbullular, yaz boyunca Caddebostan, Güneş ve Menekşe Plajları’nda deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilecek.

İBB Plajları Kapanış Saati

İBB plajları haftanın 7 günü akşam saat 19:00’da kapanmakta.

Bu makalemizde İBB plajları çalışma saatleri hakkında bilgiyi sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz.

İBB tarafından yapılan açıklamada şu cümlelere yer verildi:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbulluların yaz sezonu boyunca plajlardan huzur içerisinde istifade edebilmeleri için can güvenliği ve sağlık konularında maksimum seviyede tedbirler alıyor. Tüm plajlarda her hafta deniz suyu temizlik oranı ölçümleri analiz ediliyor ve gerekli ilaçlamalar düzenli olarak yapılıyor. Plajlarda, hijyen ve sağlık açısından gün boyunca görevli personellerce temizlik işleri yürütülürken güvenlik ve cankurtaran personeli sayesinde de gerekli tedbirler alınıyor. İBB ayrıca İstanbul genelinde 515 km kıyı şeridi boyunca kıyı ve plaj temizliği yapıyor.

İBB İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı cankurtaran ekipleri, İBB plajları da dahil olmak üzere İstanbul’daki toplam 47 bin 800 metre uzunluğundaki 38 plajda gelişmiş teknolojik ekipmanlarla hizmet veriyor. İBB, İstanbul’daki plajlarda 2 Drone (insansız hava aracı), 35 jet-ski, 7 Kurtarma Botu, 2 Amfibik Kurtarma Jeti (Kara & Deniz Aracı) 14 ATV aracı, 190 Gözetleme Kulesi ve 481 cankurtaran personeli ile hizmet veriyor.