Göreme Örenyeri Açılış Saati, Göreme Örenyeri Ziyaret Saatleri

Göreme Örenyeri saat kaçta açılıyor? Göreme Örenyeri ziyaret saatleri neler? İşte Göreme Örenyeri açılış saati ve kapanış saati.

Göreme Örenyeri Açılış Saati 2020

Yaz Dönemi 1 Nisan – 1 Ekim
Açılış Saati: 08:00

Kış Dönemi 1 Ekim – 1 Nisan
Açılış Saati: 08:00

Göreme Örenyeri Kapanış Saati 2020

Yaz Dönemi 1 Nisan – 1 Ekim
Kapanış Saati: 19:00

Kış Dönemi 1 Ekim – 1 Nisan
Kapanış Saati: 17:00

Gişe Yaz / Kış Kapanış Saatleri

Yaz Dönemi: 18:30
Kış Dönemi: 16:15

Bu makalemizde Göreme Örenyeri ziyaret saatlerini sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini kolayca öğrenebilirsiniz.

Göreme Açıkhava Müzesi, M.S. IV. yüzyıldan XIII. yüzyıla kadar yoğun bir şekilde manastır hayatına ev sahipliği eden bir kaya yerleşim yeri.Bir vadi oluşturan alanda, kaya blokların içinde kiliseler, şapeller, yemekhaneler ve oturma mekânları oyulmuş.Göreme Vadisi, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul ediliyor, aynı eğitim sistemi daha geç tarihlerde Soğanlı, Ihlara, Açıksaray’da da görülmüş.Kiliselerde Hıristiyanlığın ilk dönemlerinde kullanılan geometrik süslemeler ortaya çıkarılan ilk boya katmanlarında görülebilirken, daha sonraki tarihlerde yapılan freskler İncil ve Hz. İsa’nın hayatından sahneleri betimliyor. Göreme Açık Hava Müzesi’nde Kızlar ve Erkekler Manastırı, Aziz Basileus Kilisesi, Elmalı Kilise, Aziz Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı Kilise gezilebiliyor. Göreme Açıkhava Müzesi 6 Aralık 1985 tarihinden bu yana doğal ve kültürel varlık olarak UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor.