Efes Antik Kenti Açılış Saati, Efes Antik Ziyaret Saatleri

Çalışma Saatleri Değişti

Efes Antik Kenti saat kaçta açılıyor? Efes Antik Kenti ziyaret saatleri neler? İşte Efes Antik Kenti açılış saati ve kapanış saati.

Efes Antik Kenti Açılış Saati 2020

Yaz Dönemi 1 Nisan – 1 Ekim
Açılış Saati: 08:00

Kış Dönemi 1 Ekim – 1 Nisan
Açılış Saati: 08:30

Efes Antik Kenti Kapanış Saati 2020

Yaz Dönemi 1 Nisan – 1 Ekim
Kapanış Saati: 19:00

Kış Dönemi 1 Ekim – 1 Nisan
Kapanış Saati: 18:00

Gişe Yaz / Kış Kapanış Saatleri

Yaz Dönemi: 18:00
Kış Dönemi: 17:00

Bu makalemizde Efes Antik Kenti ziyaret saatlerini sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini kolayca öğrenebilirsiniz.

Antikçağ’ın Anadolu başkenti Efes son derece görkemli bir metropolis. Eşsiz mimari eserleri binlerce yıldır ayakta olan bu mega antik şehir, Dünya Miras Listesi’ne de girdi. Anadolu’nun ana tanrıça (Kybele) geleneğine dayalı, antik dünyanın yedi harikasından Artemis Tapınağı’nın da Efes’te olması önemini artırıyor. Efes Örenyeri’nde başta Hellenistik ve Roma olmak üzere; farklı uygarlıklara ait üst düzey kentleşme, mimarlık ve din tarihinin simgeleri bulunuyor.

Efes, tarih öncesinden başlayarak Hellenistik, Roma, Bizans (Doğu Roma), Beylikler ve Osmanlı Dönemleri boyunca kesintisiz yerleşim gördü ve her zaman politik ve ticari bir merkez oldu. M.Ö. 7000 yıla kadar uzanan tarihi boyunca bilim, kültür ve sanatta önemli rol oynayan Efes, antik dünyanın en önemli metropollerinden. Doğu ile Batı (Asya ve Avrupa) arasında başlıca kapı ve önemli bir liman kentiydi. Bu konumunu hiç kaybetmeden gelişmeyi sürdürdü. Yılda ortalama 1,5 milyon ziyaretçi ağırlayan antik kentteki kazıların geçmişi 125 yıla yaklaşıyor. Henüz tamamı ortaya çıkarılamayan Efes, Anadolu arkeolojisine yeni boyutlar kazandırmaya devam ediyor.