Dişçilerin Açılış Saati, Dişçilerin Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri Değişti

Dişçiler saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? Dişçilerin çalışma saatleri nedir? İşte dişçilerin açılış saati ve kapanış saati.

Dişçilerin Açılış Saati

Dişçiler genellikle saat 09:00’da açılmakta.

Dişçilerin Kapanış Saati

Dişçiler genellike saat 18:00’da kapanmakta.

Bu makalemizde dişçilerin çalışma saatlerini sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz.

Diş hekimi, diş doktoru veya diş tabibi, diş hekimliği mesleğini icra eden, ağız, diş ve dudaklardan oluşan ağız boşluğu ve çevre dokularının hekimidir. İnsan sağlığına ilişkin olarak dişlerin, diş etlerinin ve bunlarla doğrudan bağlantılı olan ağız ve çene dokularının sağlığının korunması, hastalıklarının ve düzensizliklerinin teşhisi ve tedavisi ve rehabilite edilmesi ile ilgili her türlü mesleki faaliyeti icra etmeye yetkilidir. Bu mesleği icra etmek isteyen kişiler 5 yıllık bir süreçten oluşan diş hekimliği eğitimi alarak yüksek lisans diplomasına sahip olmalıdır. Bu diploma olmaksızın diş hekimliği yapmak “tebabetin icrası” kanunlarıyla hapis cezası gerektiren bir şarlatanlık suçudur. 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun’un 30.maddesi şöyledir: “Türkiye Cumhuriyeti dahilinde diş hekimliği sanatını icra ve diş tabibi unvanını taşıyabilmek ve bu mesleği icra edebilmek için lisans diplomasının Türkiye’de bulunan üniversitelerin diş hekimliği fakültelerinden almış olması gerekmektedir. Dişçiler saat kaçta açılıyor dişçiler saat kaçta kapanıyor dişçiler saat kaçta açılır dişçiler saat kaçta kapanır