Alsancak Pilavcısı Açılış Saati, Alsancak Pilavcısı Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri Değişti

Vatandaşlar Tarihi Alsancak Pilavcısı’nın açılış saati hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Bu makalemizde Alsancak Pilavcısı açılış saati ve kapanış saatini sizlere aktarıyoruz.

Alsancak Pilavcısı Açılış Saati Ι Alsancak Pilavcısı Kapanış Saati

Tarihi Alsancak Pilavcısı her gün saat 10:00’da açılmakta ve gece 03:00’da kapanmakta.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi ve Kemeraltı’nda hizmet veren Alsancak Pilavcısı’nda kavurmalı, dana etli, tavuklu, kuru fasulyeli ve ciğerli pilav başta olmak üzere pek çok lezzet yer alıyor.

Bu makalemizde Tarihi Alsancak Pilavcısı’nın çalışma saatlerini sizlere aktardık. Umarız ki yardımcı olmuşuzdur. Sitemiz üzerinden pek çok firmanın çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz.


Göz Atın: Tarihi Alsancak Pilavcısı Instagram Hesabı


İzmir’de, 1955 yılında Şükrü Barış tarafından at arabasıyla dağıtılan pilavlar, bugün torunu Kadir Barış tarafından Alsancak’ta açılan tarihi iş yerinde satışa sunuluyor.

1955 yılında Şükrü Barış, o yıllarda at arabası ve eşeklerle yaptığı pilavları satışa sunuyordu. Pilavcılık geleneği ise Konak ilçesindeki Alsancak’ta, Barış’ın torunu Kadir Barış (32) tarafından devam ettiriliyor.

Dedesinden kalan mirasa sahip çıkan genç adam, Tarihi Alsancak Pilavcısı ismini verdiği iş yerinde yıllardır İzmirlilere hizmet veriyor. İş yerini miras kalan pilavcılık malzemeleriyle donatan Barış, ata yadigarı malzemelere gözü gibi bakıyor.

Alsancak, İzmir’in Konak ilçesine bağlı bir mahalle. Alsancak Garı, Altay Alsancak Stadyumu, Alsancak Hocazade Camii, katolik Aziz Yuhanna Katedrali ve Aziz Yuhanna Evanjelist Anglikan Kilisesi, Gündoğdu Meydanı ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi ile tanınmaktadır.